Přidávání fotek na web

Pokud chceme přidat fotky, tak vstoupíme do administrativní části http://www.oddilontario/wp-admin/ kde v levém menu zvolíme v sekci Galerie volbu Přidat galerii/obrázek

V následujícím okně

Je třeba zjistit, zda už k akci, ke které chci dávat fotky existuje galerie, či nikoliv. Pokud existuje, tak jí najdu v roletce (nejnovější je na konci) a vyberu jí. Pokud neexistuje, tak nechám první volbu „Vytvořit novou galerii“ a do políčka vedle napíši její název. Následně do okna pod těmito volbami natáhnu fotky, které chci přidat, případně pomocí tlačítka Přidat soubory fotky vyberu. Pokud mám vybráno, tak kliknu na „Spustit nahrávání“ a počkám až se vše nahraje.

Pokud vkládám novou galerii, tak je třeba jí ještě zviditelnit na webu. To se dělá jednoduše. Opět v levém menu vyberu galerie, ale tentokrát tam zvolím položku Správa alba

V následujícím okně

Zvolím do jakého alba chci přidávat (Letní tábory do 3 – Tábory, Hory do 5 – Hory, výlety do patřičného roku – pokud ještě rok není založen, tak nechám volbu „Není vybráno albu“ a do pole přidat nové album přidám rok)

Nyní, když mám vybrané album, do kterého chci přidávat, tak ze sloupce Vybrat galerii chytnu a přetáhnu do levého sloupce ID alba….

A abych změny uložil, tak kliknu na Aktualizovat. Tímto jsem fotky zveřejnil.

Ještě je třeba nezapomenout upravit událost – smazat letáček atd. a přidat fotky. Následně se doplní kronika. Úprava událostí je v samostatném návodu.