Informace

Ubytovna TZ Mezno

Nabízíme pouze dětským organizacím k pronájmu naší TZ Mezno:
V období od 1. do 15. června a od 20. do 30. září na ubytování na dotaz, od 15. června až do 19. září neposkytujeme možnost ubytování.
 
Mezno č.p. 13
257 86 Mezno
okres Benešov
kraj Středočeský
turistická mapa KČT č. 41 – Česká Sibiř a Táborsko sever
GPS souřadnice: 49°32’9.413″N, 14°38’30.399″E
 
Kontakt:
Daniel „Dan“ Kohl
Telefon: 603 585 482
Nutnost domluvení ubytování min. 2 týdny před akcí – optimální 1 měsíc předem.
 
Předávání klíčů
Předávání klíčů od základny po dohodě s kontaktní osobou.
 
Možnosti využití:
• víkendovka: ANO
• vícedenní akce: ANO

 

Obchod:
Nejbližší obchody jsou v obci Miličín, nebo v Sudoměřicích u Tábora

Kapacita:
Ve dvou místnostech pro přespání se nachazí – 26 míst na postelích (když jedou děti tak se na palandách vyspí i 3 děti (tak do 10-12let) – kapacita vzrůstá na 32 míst)
Kapacitu lze navýšit spaním na zemi na vlastních karimatkách o cca 10 míst.
Obytná část je v prvním patře, spodní patro a půda slouží jako sklad táborového vybavení a materiálu.
V základně nejsou lůžkoviny, vždy je nutné mít s sebou vlastní spacáky.
 
Cena:
Duben –  70kč osoba/noc plus energie
Říjen – Březen – 80kč osoba/noc plus energie
Je stanoven minimální paušál 750,-Kč/noc plus energie (pro všechny, jejichž celková platba za jednu noc je menší) a v ceně jsou již započtené náklady na vytápění tuhými palivy. Cena energie = spotřebovaná elektřina – 11kč/kWh + spotřebovaná voda 50kč/m3 (počítáno na 2 des. čísla)
 
Vybavení:
• kuchyňka:  ANO
• WC:  ANO
• Sprchový kout:  ANO
• ústřední topení:  NE
• lokální topení:  ANO
• pitná voda:  ANO
• teplá voda:  ANO
• elektřina:  ANO
• koupelna:  ANO
 
 Kudy k ubytovně: 

GPS souřadnice – 49°32’9.413″N, 14°38’30.399″E

Autem – z Prahy – po dálnici D1 směr Brno na 21. sjezdu sjede směr Benešov u Prahy, dále pojedete po silnici E55 do Miličína, kterým projedete stále po E55. Za obcí Miličín asi po 3km začíná nově dálnice D3, vy ale pojedete rovně (nenajedete na dálnici) po 1km přijedete na velkou křižovatku a zahnete doprava (před křižovatkou je ukazatel -> Mezno, Střezimíř).
Přejedete most přes koleje a pojedete po hlavní dále až do Mezna. Ubytovna (růžová budova) se nachází na konci vesnice, asi 80m za místní kaplí, po levé straně v zatáčce hned vedle hasičské zbrojnice. (prosím neparkujete před hasičárnou)

Vlakem – výstupní zastávka Mezno (1,1km k ubytovně)
vydejte se po silnici až do vesnice. Ubytovna se nachází na konci vesnice, asi 80m za místní kaplí, po levé straně v zatáčce hned vedle hasičské zbrojnice uvidíte růžovou budovu – to je naše ubytovna.
Případně viz. Mapka

Tipy na výlet:

náš okruh kolem rybníka Mezno (4,5km) – vydáte se dolů na náves, přejdete náves směrem zpět vlaku. Po 30metrech je na veřejném osvětlení rozcestník – vydáte se po červené směr fotbalové hřiště, dále jdete stále po značce až dojdete k hrázi přejdete hráz. Za hrází odbočuje červená doleva vy, ale odbočíte doprava. (toto je vhodné místo na hry v lese), jděte po cestě, která po 400 metrech odbočí vpravo (cesta je viditelná, takže stačí jít stále po zřetelné cestě), po chvíli vyjdete z lese a po pravé straně máte rybník (přes louku) a po levé mladé smrčky – stále jdete po cestě, dojdete k domkům, projdete kolem domků a jdete po silničce až přijdete k JZD, projdete JZD a jste na návsi a teď stačí odbočit doleva a dojít k ubytovně. 

Mapa: http://mapy.cz/s/9NEY

Střezimíř (délka okruhu zhruba 7km) – vydejte se po silnici nahoru za ubytovnou, po 150metrech odbočte na silničku, projdete kolem místního hřbitova a jděte po silničce až do Stupčic., projděte Stupčicemi a přijdete na hlavní silnici, vydejte se vlevo, přejděte most přes koleje a pokračujte rovně po polní cestě, po cestě je křížek a po chvilce přijdete do Střezimíře na žlutou značku, po žluté značce projdete Střezimíří až dojdete na křižovatku s rozcestníkem Nová Střezimíř – vydáte se doleva projdete kolem místa Hvížďalka a stále po cestě až dojdete do Mezna k ubytovně.

Mapa: http://mapy.cz/s/9NF4

Zřícenina Starý zámek (Borotín) (délka okruhu zhruba 12km) – po červené přes hráz a stále po červené až na Borotín. Zpátky to můžete vzít po modré do obce Borotín a dále po žluté až k rozcestníku Nová Střezimíř tam se vydáte po cestě vpravo, projdete po 600 metrech kolem místa jménem Hvížďalka a stále po cestě až dojdete do Mezna a tam již trefíte k ubytovně. 

Mapa: http://mapy.cz/s/9NF6

 

Take nás najdete na:

Levné ubytování v ČR a SR

Borovice.cz

Penziony, chalupy k pronajmutí a další nabídka ubytování v Jižních Čechách s přímými kontakty