Výlet pod stany – tábořiště Mastník

17. 09. 2021 - 19. 09. 2021    

https://www.rajce.net/a17483092

(L: ontario H: riorio )

 

PÁTEK 17.9.

V pátek jsme se setkali na parkovišti, kde nám Dan rozdal části stanu a společné jídlo. Odtud jsme jeli na nádraží v Měcholupech. Na nádraží nám Křéma oznámil, že s námi bohužel jet nemůže, tak jsme se po zbytek výletu museli obejít bez Křémy. Z nádraží jsme odjeli vlakem. Z vlaku jsme přestoupily na autobus a z autobusové zastávky jsme museli jít ještě asi 2 kilometry pěšky.

Když jsme dorazili na louku, kde jsme měli stanovat, už se stmívalo, a tak jsme rychle postavili stany. Když jsme dostavěli už byla tma, šli jsme si dát večeři a pak jsme si zalezli do stanů a šli jsme spát.

SOBOTA 18.9.

Ráno před snídaní jsme museli jít na dřevo, abychom mohli udělat čaj. Když jsme měli dost (po ranní rose mokrého) dřeva, tak jsme zatopili v kamnech a začali vařit čaj. K snídani byl chleba s máslem a sýrem. Během snídaně se rozpršelo.

Když přestalo pršet, tak jsme se rozdělili na tři skupiny. První skupina šla pro jablka na sváču (Lenka, Síma, Janek a Adam). Druhá skupina šla najít brod přes potok za kterým byla studánka s pitnou vodou (Dan s Mončou). Třetí skupina (zbytek oddílu) hlídala stany. Když jsme se všichni zase sešli, byl už čas oběda. Znovu jsme došli pro dřevo začali jsme vařit buřt guláš k obědu. Po obědě, který se nám všem povedl, jsme si hry, které si pro nás připravila Monča.

Po odpoledni plném zábavy byl čas jít znovu na dřevo a začít připravovat večeři, ke které bylo rizoto. Protože jsme na večeří využili všechnu vodu, museli Dan s Jankem přebrodit ledový potok a dojít natočit vodu do barelu ke studánce. Jelikož voda tekla pomalu, tak se vrátili až když už byla tma. Mezitím se ostatní přichystali ke spaní. Když se vrátili, tak mravenci a gepardi už leželi a starší si ještě chvíli povídali.

NEDĚLĚ 19.9.

V neděli ráno jsme hned po probuzení došli do lesa na dřevo, abychom si mohli udělat snídani – polívku. Mezitím co se nám ohřívala voda jsme si začínali balit. Po snídani už nám zbývalo jen sbalit stany a uklidit.

Vyrazili jsme na autobusovou zastávku. Když jsme dorazili, měli jsme ještě chvíli čas na povídání. Po cestě autobusem, ve kterém jsme hráli tichou poštu, jsme si sedli na parkoviště, naobědvali jsme se a zahráli si ještě pár her. Pak už jsme jen vyrazili na vlak a dojeli jsme do Prahy za rodiči.

Lenka, 14 let