Výlet do ubytovny – Blansko

16. 11. 2017 - 19. 11. 2017    

Po stopách Moravských permoníků…

                Jeli jsme vlakem do Blanska, kde jsme dorazili do ubytovny trochu později. Navečeřeli jsme se, a potom jsme šli hned spát.

                Když byl budíček, tak já (Viktor)s Filipem jsme šli koupit snídani s vedoucími do Billy. Po snídani jsme se šli podívat do nedalekých jeskyní. Během dne jsme hráli různé hry. K obědu jsme si podle chuti dali buď vynikající housku s paštikou či mazacím sýrem. Byly jsme se podívat v několika jeskyních, například v jeskyni Býčí skála, Kostelík a Jáchymovka.

                Jeskyni Jáchymovku jsme pořádně prozkoumali. Od ní jsme zamířili už k obci Adamov, odkud nás vlak odvezl zpět do Blanska. K večeři jsme si dali Tortilly, které nám připravili vedoucí. Večer jsme si zahráli pár her a pak šli spát.

                V sobotu ráno, když jsme se probudili a nasnídali, tak jsme se autobusem přiblížili k propasti Macocha. Potom jsme se vydali k Macoše a cestou jsme si zahráli pár her. Když jsme se blížili k Macoše, tak jsme prošli kolem Skalního mlýna a ještě, než jsme se šli podívat na Macochu, tak jsme šli do Punkevní jeskyně. Punkevní jeskyně se dělí na dvě části: na tu, kde se jde po suchu, a na tu, co se pluje po lodičkách. Když jsme byli na konci suché prohlídky, tak jsme vyšli na dně propasti Macocha. Viděli jsme tam Horní jezírko a Dolní jezírko. Když jsme vyšli z Punkevní jeskyně, tak jsme jeli nahoru lanovkou, abychom se podívali na Macochu ze shora. Macocha má dva můstky, horní a dolní. My jsme šli nejdřív na horní, a pak jsme to obešli a šli jsme na dolní. Z dolního můstku jsme šli na autobus, který nás dovezl až k ubytovně. Večer jsme si dali večeři a šli spát.

V neděli po snídani jsme si už jenom balili, ale výjimečně za dolary. Potom jsme šli na vlak a jeli domů.

MACOCHA JE NAŠE NEJHLUBŠÍ PROPAST (138,4 m) NAZVANÁ PODLE MACECHY.

 

Adámek (9 let), Viktor (9 let)