Výlet do Kutné Hory

06. 05. 2016 - 08. 05. 2016    

Cesta proběhla v pohodě, ubytovali jsme se a ještě si pořádně zadováděli na zahradě za ubytovnou.

Sobotním dnem nás provázel psí detektiv Vrťapka. Po probuzení nás čekala vydatná snídaně. Ještě než jsme vyrazili na výlet, zahráli jsme si hru s Vrťapkou. Úkolem bylo poskládat rozstříhané obrázky, na kterých byl Vrťapka společně se svými kamarády.
Jakmile jsme byli všichni připraveni na cestu, tak jsme vyrazili do nedalekého muzea, kde jsme se dozvěděli něco o tom, jak se zde dříve dolovalo stříbro. Bylo to pro nás velice poučné. Součástí prohlídky byla též návštěva jedné z šachet, kde se stříbro těžilo.

Od muzea jsme šli do nedalekého lesa. Při cestě jsme řešili “případ vykradeného zlatnictví“. Našim úkolem bylo odhalit, kdo z možných pachatelů, byl onen zločinec. Dřív či později se všem povedlo odhalit správného pachatele.
Při cestě k bobové dráze jsme si v lese zahráli ještě několik her. Například se jeden člen družinky měl zamaskovat a nesměl být následně odhalen, nebo pomocí důvtipu se měla celá družinka dostat z jednoho bodu k bodu druhému.
Po všech těchto hrách a soutěžích nás čekala “sladká“ odměna.
Dorazili jsme k místní bobové dráze. I ti méně otrlí z nás se nakonec nechali zlomit a vydali se s námi na jízdu na bobech.
Na každém z nás pak bylo, jak rychle svojí jízdu projedeme. Nakonec jsme si to všichni na bobové dráze pořádně užili.

I přesto, že nás to všechny na bobové dráze bavilo, jsme se museli vydat zpět do ubytovny. V podvečír jsme si na zahradě za barákem zahráli ještě několik her.
Během nedělního dopoledne jsme museli ještě vyřešit poslední záhadu tohoto víkendu. Bylo potřeba rozluštit, kde se nalézá vzácný a sladký poklad. I přes hlídače pokladu jsme nakonec odhalili, kde se poklad nalézá.

Po obědě jsme si zabalili, a abychom nepřekáželi při úklidu, vydali jsme se na zahradu za domem. Tam jsme si zahráli hry podle libosti, avšak tak abychom se neušpinili. Posléze už nás čekala pouze cesta domů.