Výlet do Dvora Králové

25. 09. 2015 - 28. 09. 2015    

První výlet v novém školním roce se konal ve Dvoře Králové nad Labem, kde jsme pobývali čtyři dny. Motivací našeho výletu byla zvířátka a hledání pokladů.

V sobotu jsme se vypravili na celodenní výlet do okolní přírody.
Již na začátku cesty jsme se rozdělili na dvě poloviny, kdy každá skupina hledala nějaký poklad. Starší zahájili velkou pátrací akci pod názvem „geocaching“. Což je hra, která spočívá v hledání ukrytých schránek tzv. kešek. Mladší zase hledali poklad, který ztratili zvířátka ze ZOO.
Během cesty jsme hráli i spoustu zajímavých her a také si ukázali, jaké máme znalosti stromů a jejich listů, které jsme se celé září učili na schůzkách.
A co jsme vlastně obědvali?
Udělali jsme si skvělé rizoto na ohni v ešusu. Všichni jsme si na tom svém obídku moc pochutnali.

Neděle patřila návštěvě zoologické zahrady a Safari. Celé dopoledne jsme procházeli celý areál a prohlíželi si africká zvířata. Museli jsme, ale dávat velký pozor, kolik kde bylo zvířat, co jaké zvířátko dělalo atd., protože nás pak večer čekal ZOO kvíz. Po obědě jsme měli objednaný Safaribus, který s námi vyrazil mezi volně vypuštěné zebry, antilopy nebo buvoly či ptáky. Závěrem jsme se pořádně vyřádili v obrovském prolézacím hradu.

Poslední den každý z nás nakreslil obrázek, co se mu nejvíce v zoo líbilo. Ještě před odjezdem domů jsme si stihli zahrát velkou pátrací hru po ztracených zvířátkách.