Velikonoční výlet do Litoměřic

22. 04. 2022 - 24. 04. 2022    

Pátek (22.4.):
Sešli jsme se tradičně na metru Háje a vyrazili na vlak z Hlavního nádraží. Také jsme si rozdali vařiče a bomby. Bylo nás jenom dvanáct dětí a tři vedoucí. Rychlíkem jsme dojeli do Lovosic a poté náhradní autobusovou dopravou (protože nádraží v Litoměřicích se opravuje) do Litoměřic. Ubytovna – skautská základna – poměrně velká vila se nachází jen kousek od nádraží. Dva pokoje v přízemí sloužily jako ložnice pro vedoucí a ložnice pro děti. Společenskou místnost jsme využili také jako jídelnu, kuchyně se nacházela ve druhém patře. Snědli jsme večeři a po nějaké době šli spát.

Sobota (23.4):
Bylo vedro. Ráno jsme šli já, Adam a Tomíno na nákup do nedalekého Kauflandu. Budíkem jsme vzbudili celou místnost. Ke snídani byly rohlíky s pomazánkovým máslem, poté jsme vyrazili na výlet. Během výletu opatrovala každá družinka jedno vajíčko. Šli jsme přes kopec Mostná hora s rozhlednou (na kterou jsme nešli) až na Kočičí skálu, kde se konalo tradiční házení vajíček ze skály. Následoval průchod velmi dlouhou vesnicí, v níž nám hodní Křéma s Danem koupili zmrzlinu. Nad vesnicí jsme si na stinné louce uvařili k obědu rizoto z vepřové konzervy. S Křémou dvacet metrů za námi jsme vystoupali do prudkého kopce, až na vrchol jsme však nevylezli. Poté se konali závody ve spouštění vajíček z kopce. Kolem kopce a za další vesnicí (v níž nám ještě hodnější Křéma s Danem koupili další zmrzlinu), jsme posílali vajíčka v lodičkách potokem. Vrátili jsme se do Litoměřic a zastavili se na nakupování v Penny. Po návratu do ubytovny část z nás uvařila k večeři jahodové knedlíky. Nebo spíš jahodovo-knedlíkovou kaši. Myslím si, že takto tekuté knedlíky se často nevidí. Po večeři jsme si užívali zábavný program Niky a Dana.

Neděle (24.4):
Ráno jsme se dost zdrželi na snídani. Proběhla totiž originální samoobslužnou formou. Každý si (pokud chtěl) namazal chleba vajíčkovou pomazánkou a uvařil čaj. Většina dětí tento systém pochopila velmi pozdě a kolektivně se nachytala na nefungující varnou konvici. Celou sobotu družinky sbírali indicie, aby mohli najít velikonoční poklad. Žádná družinka neměla všechny indicie, takže se všichni domluvili a spojením všech indicií poklad, skládající se ze spousty čokolády a čokoládových vajíček našli. Poté co jsme si dobalili, většinu ubytovny uklidili a dali si k obědu sekanou s bramborovou kaší, část z nás vyrazila na hřiště. Mezitím pršelo a celý den byla zima. Po návratu jsme se spojili a vyrazili na nádraží. Křéma se zdržel v ubytovně, protože majitel, jak se upřímně přiznal, na nás zapomněl. Po dlouhém stání v dešti a pod střechou jsme nakonec šťastně dojeli NAD do Lovosic, vlakem do Prahy na nádraží Holešovice a metrem zpátky na Háje. Těšíme se na další výlety!

Daník, 13 let

videa naleznete na rajčeti https://ontario.rajce.idnes.cz/Litomerice_2022_-_Vajickovy_vylet/