Velikonoční výlet – Heřmanův Městec

14. 04. 2023 - 16. 04. 2023    

Pátek:
V pátek jsme přijeli na ubytovnu, vybalili si a dojedli večeři. Potom šli mladší děti spát a starší hráli hru, kterou vymyslel Křéma. Po hře šli starší také spát.

Sobota:
Ráno šli Mates s Jankem a Daníkem na nákup. Dopoledne jsme vyrazili na celodenní výlet a na začátku jsme stavěli věže, aby byli co nejvyšší a na každou se položilo vajíčko a někdo se ho snažil sestřelit. Tuhle hru vyhráli Žlutí medvídci, tak od Monči dostali indicii, ze které nakonec složí mapu. Pak jsme si šli udělat oběd. K obědu byla jídla z pytlíku a všem moc chutnalo. Po obědě jsme hráli další hry např. pouštění vajíček po řece nebo házení si je mezi sebou ve dvojicích. Když jsme se vrátili, tak Monča udělala hru s obkreslováním a Daník s Klárkou, Háňou a Míšou vařili večeři, ke které byly špagety s boloňskou omáčkou. Po večeři jsme všechny družinky složily svoje indicie dohromady a vytvořily mapu k podkladu. Poklad byl pytel s čokoládovými vajíčky a každá družinka si je rozdělila po svém. Pak jsme hráli nějaké hry a potom jsme šli všichni spát.

Neděle:
Ráno byl ke snídani perník, který večer dělala Věrka. Pak měla Áďa program, a tak jsme hráli různé hry. K obědu byl Kašpárek. Pak jsme se museli všichni sbalit a jít ven. Děti byli ještě chvíli na hřišti a pak jsme vyrazili na vlak. Ke svačině měli všichni jablko a sušenku.

Míša 12 let