Tom & Jerry v Punkevních jeskyních

25. 10. 2023 - 29. 10. 2023    

Sraz: středa 25.10. 17:20 Háje (vlak 18:03 Hl. n. )
Návrat: neděle 29.10. 16:30 Háje (vlak 16:05 Hl. n.)
Cena: 1 400 Kč
S sebou: A, B, C, D, E, F, G, H, CH, I, J, K, L, M, N, P, Q, S, T, V, W, X, Y, Z, pastelky, nůžky, blok, svačinu do vlaku, večeři na středu

Kronika:

Ve středu jsme vlakem dojeli do Blanska. Když jsme dorazili bylo už pozdě a tak jsme se co nejrychleji uložili ke spánku.

Čtvrtek už byl trochu zajímavější ;). Ráno, hned po snídani, jsme vyrazili na bus, kterým jsme se popovezli blíže k Punkevním jeskyním. Po cestě z busu jsme si tak trochu dali cestu odvahy, jelikož bylo mokro a napadané listí klouže. K obědu jsme si na plynových vařičích ukuchtili tak narychlo rýži s konzervou, a pak už hurá do Punkevních jeskyň. Prohlídka měla dvě části, první pěší a druhá na lodičkách. Všechny nás to náramně bavilo! Po prohlídce jsme se lanovkou vyvezli k Macoše, nad kterou jsme si užili krásné výhledy. Pak jsme už vyrazili na bus a při čekání si zahráli na Jerryho. K večeři jsme si v ubytovně udělali domácí pizzu, s tím co na ní každý máme rád (ananas teda rozhodně ne).

V pátek nám bohužel počasí nepřálo a tak jsme si dopoledne dali ve družinkách skryté příběhy po Blansku a odpoledne si vyrobili postavičky z kolíčků. K obědu byly ovšem palačinky, které nám moc chutnaly. Večer jsme zahráli s postavičkami divadýlko a zbytek večera proběhl v tématu Tom (starší děti) vs Jerry (mladší děti). Souboj byl velice vyrovnaný!

V sobotu jsme vyrazili na výlet po nedalekém okolí, až do Adamova. Po cestě spolu občas také Tom a Jerry museli zápasit. Občas se totiž i stalo, že Jerry chytal Toma :D. K obědu jsme si na chleba namazali vajíčkovou pomazánku. Odpoledne jsme šli okolo i skrz mnoho jeskyní, až jsme došli na vlak, který nás odvezl zpátky k ubytovně. Večer jsme si my starší udělali důležitou poradu a pozorovali částečné zatmění měsíce.

No a v neděli už moc času před cestou domů nezbylo tak proběhla veliká opičí dráha, které se zúčastnili opravdu všichni, a poslední soutěž mezi Tomem a Jerrym (trochu se nám zamotali). Před odchodem jsme samozřejmě ubytovnu poklidili.

Adam