Podzimní prázdniny 2018 – Brtnice

26. 10. 2018 - 30. 10. 2018    

(26.10.2018,pátek)Jsme se všichni sešli na Hájích a jeli metrem na Florenc,kde jsme chvilku počkali na autobus. Cesta busem trvala asi 3 hodiny a i když to bylo dlouhé, byla cestou zábava. Po příjezdu do města Brtnice jsme vyrazili do hájenky, kde jsme spali. Byli jsme po cestě tak unavený, že po příchodu do hájenky jsme si jen vybalili a šli jsme spát. 

(27.10.2018,sobota) Po tom co jsme se probudili šli jsme na snídani. Dopoledne jsme měli program, kde jsme po okolí hráli hry. Odpoledne se plnili úkoly v okolí Brtnice, kde jsme měli zjišťovat čísla. Když jsme se vrátili do hájenky, museli jsme vypočítat příklady z čísel, které jsme zjistili. Večer jsme se vydali do lesa. Šli jsme po svítících tyčinkách, po kterých jsme došli ke studánce. U studánky byli svíčky a u nich SD karta, kterou jsme museli vzít sebou. Pokračovali jsme v cestě a došli jsme ke stroji času, tam jsme dali SD kartu a zadali kódy aby jsme odcestovali do roku 1939. 

(28.10.2018,neděle) Ráno jak jsme vstali, vyrazili jsme do Brtnice na autobus a jeli do Jihlavy. V Jihlavě jsme navstivili aquapark, kde to bylo super. Po vykoupání jsme se naobědvali a došli si koupit nějakou dobrotu do obchůdku. Poté jsme šli do podzemí, který je druhým největším v ČR. Po skončení prohlídky jsme se vratili zpátky na autobus a jeli zpět do hájenky. V Brtnici jsme cestou nakoupili potřebné ingredience na jablečný koláč, jehož recept jsme měli předchozí den za úkol sehnat. 
Když jsme se vrátili do hájenky tak jsme začali péct koláče. Večer jsme měli slibovou poradu, kde jsme se domlouvali kdo bude skládat následující den slib. Šli jsme brzy spát, protože to byl náročný den. 

(29.10.2018,pondělí) Celý den zařizoval plán dne prezident, kterým byla všemi zvolena Míša a děti za ní museli chodit místo za vedoucíma. Ráno se připravilo kakao na snídani ke koláčům, které jsme upekli předešlý den. Dopoledne jsme vyráběli rakety, kde jsme smíchali ocet a jedlou sodu a rakety vyletěli do vzduchu. Odpoledne jsme měli program s Majčí, se kterou jsme šli hrát hry do lesa. Večer se připravovali věci na slib. Slib skládal Janek a Haňa, chvilku po skončení večerního programu jsme šli spát. 

(30.10.2018,úterý) Poslední den jsme si balili a připravovali si věci na odjezd. Služba smažila řízky, které byli k obědu a po obědě služba umyla nádobí. Rychle jsme poklidili hájenku, hodili jsme batohy na zadá a šli na autobus. Autobus měl zpoždění takže na Háje jsme přijeli asi o půl hodiny později. Když jsme přišli na Háje tak tam rodiče nebyli. Byli schovaný za rohem. To byl dobrý vtip, to se jim povedlo! Rozloučili jsme se a těšíme se na další výlet! 

Míša, 13 let