Jarní prázdniny – hory

11. 03. 2017 - 18. 03. 2017    

  Letos jsme vyrazili na hory do Janova nad Nisou do Penzionu Hají. Měli jsme štěstí a i v půlce března ještě byl sníh na sjezdovce a sem tam i mimo sjezdovku, kde se dalo bobovat. Co jsme dělali, si popíšeme podrobněji níže.
  První den jsme dorazili k penzionu Hají, ale museli jsme chvilku počkat, než bude penzion volný. Tak jsme si vyšli na procházku po okolí – koukli jsme se na sjezdovku, kde budeme lyžovat a podívali jsme se na místní rozhlednu Slovanka. Po návratu jsme si vybalili a večer koukli na pohádku Stvoření světa, která byla námětem našich hor.
  V neděli – dopoledne jsme vyrazili poprvé na lyže a už jsme se hoodně těšili! Všem nám to pro začátek šlo na jedničku, občas se sem tam objevil nějaký menší pád, ale hned jsme vyskočili a frčeli dál. Po výborném obědě a odpočinku jsme zase šli na lyže, abychom si ten sníh užili, dokud ještě nějaký na sjezdovce byl. Po večeři a chvilce klidu byl společný program – jak bůh stvořil světlo – zkoušeli jsme kreslit ve tmě a zahráli si i nějaké hry s tmou.
   Pondělí – probudili jsme se do krásného slunečného dne a o to víc jsme se těšili ven. Sjezdovka dopoledne byla velmi dobrá, proto nám to pěkně svištělo, takže jsme jezdili jako draci Odpoledne jsme také šli na lyže, ale sníh už byl trochu mokrý, takže jsme vyrazili jen na chviličku. Po návratu domu jsme si pustili pohádku, naplnili si hladová břicha a vyrazili na program. A tentokrát jsme se vrhli na stvoření Země. Vyzkoušeli jsme si, jak jsme dobří a známé něco o naší planetě a potom z kostek postavili co největší horu.
   Úterý – byl odpočinkový den. Po budíčku a snídani se vyrazilo na boby a lopaty – bylo to super. Druhou část dne jsme vyrazili do obchodu, který byl cca 2km od chaty, takže se to spojilo i s procházkou po okolí. Večerní program se týkal stvoření vody a počasí – skládali jsme molekuly vody a hráli další hry k tématu.
  Středa – byl opět den na lyžích . Dopoledne nám moc počasí nepřálo a jezdili jsme ve velké mlze, ale kolem polední se vyjasnilo a bylo zase hezky. Po poledním odpočinku jsme vyrazili zase na svah a když jsme přišli do ubytovny, dívali jsme se na pohádku 🙂 Večer jsme tvořili rostlinky – šlo to hravě a po programu hajdy na kutě.
  Čtvrtek – byl poslední den lyžování, protože počasí už nám úplně nepřálo 🙁 Dopoledne se lyžovalo ještě dobře, svítilo krásně sluníčko, bylo teplo a svah byl dobře upravený Odpoledne, ale bylo ještě větší teplo a sníh nám tál před očima. Proto se na sjezdovku vydali pouze ti odvážní lyžaři a ostatní šli bobovat a občerstvit se do místního bufetu Když jsme se zase všichni sešli v ubytovně, tak jsme si pustili pohádku a někteří pomáhali s večeří. Po večeři na nás čekalo stvoření zvířátek. A jelikož jsme byli už hodně unavení, zapadli jsme velmi brzo do svých postýlek nabrat síly na další den.
   V pátek – přišli vedoucí s plánem B – výlet do bazénu v Jablonci! Než jsme vyrazili, šli jsme tvořit člověka. Z těsta jsme uhňácali tělo a dali ho péct do trouby. Pak jsme se vydali na výlet. V bazénu jsme opět našli síly dost a pořádně řádili Po skvělé večeři – špízy, jsme pokračovali v tvoření človíčka. Udělali jsme mu z fondánu svaly, kůži a vlasy a člověk byl stvořen! ;-D
   Sobota – po snídani jsme se vrhli na balení, byl to boj, ale zvládli jsme to. Poté jsem už jen vyrazili na MHD, aby nás odvezlo na autobusové nádraží v Jabloneci. Tam jsme si dali oběd a pak hurá autobusem domu do Prahy.
  Už se těšíme na další rok, protože tenhle rok se hory vydařily! 😉

Dandy 

Video z hor: Hory2017

Venku

Uvnitř