Hory – Strážné

03. 02. 2018 - 10. 02. 2018    

Letošní zimní prázdniny s oddílem Ontário jsem jel poprvé. A BYLO TO SUPER. Bohužel mám jinak Jarní prázdniny a tak doufám, že mě i příště škola pustí.

V sobotu 3.2. se naložily věci na Hájích a my děti jsme vyrazily po svých směr Strážné. Batohy nám na chatu Spojů dovezla rolba a my jsme si pěkně šláply po sjezdovce a lesíkem až k chatě po svých. Zbytek dne se vybalovalo, uklízely se věci na svá místa a kdo chtěl, mohl jít „blbnout“ ven. Po večeři jsme se dozvěděli, že téma letošního lyžáku jsou „CELEBRITY“

V neděli i pondělí jsme lyžovali dopoledne i odpoledne s tím rozdílem, že v pondělí kdo chtěl a bylo to 10 z nás mohl s Křémou na prudší kotvu. Byla to legrace. Trochu náročnější bylo vždy vyjet z chalupy a úzkou zledovatělou cestou se k sjezdovce dostat. Alespoň to bylo z kopce, horší to bylo vždy ze sjezdovky, kdy jsme šlapali do kopce nahoru. Po lyžování vždy až do večeře, na kterých jsme se také podíleli, kdo chtěl, tak mohl jít vždy ven a kdo nechtěl tak zůstal na chalupě.

V neděli večer byla super dražba věci pro celebrity. V pondělí jsme si pak pouštěli pohádku Chůva Mcphee. Byla legrace. J

V úterý byl 3tí možný lyžařský den a vzhledem k tomu, že se říká, že třetí den je kritický, tak jsme raději lyžovat nešli. Děti s vedoucími šli pěšky do obchůdku, si něco dobrého koupit (někteří to brali „po zadku dolů, jiní bobovali“ ) a Eča s Didim jeli na velký nákup ostatních potravin. My větší jsme si vzali batohy a nákup jsme jim pomohli vynést nahoru do chalupy. Pak byl oběd, odpolední koulovačka, bobování a večerní líčení celebrit. Myslím, že fotky z tohoto večera mluví za své.

Filip, 11 let

STŘEDA
Když jsme v úterý nebyli na lyžích, tak jsme šli dneska. Když jsme dolyžovali, tak jsme šli do chatky. Tentokrát jsme byli fanouškové a museli jsme od ostatních získat co nejvíc podpisů. Pak šli mravenci spát a ostatní si dole ještě hráli hry.

ČTVRTEK
Zase jsme šli na lyže. Tentokrát jsme šli na oběd až ve dvě, protože mezi 12-13 bylo na sjezdovce skoro prázdno. A to se musí využít! Večer jsme odpočívali u pohádek.

PÁTEK
Poslední den na horách. Chvilku jsme trénovali a pak byla soutěž ve slalomu. Když jsme přišli do chaty, tak si každá skupinka udělala nějaké vystoupení. Hrozně jsme se nasmáli a podle mě bylo nejvtipnější vystoupení vedoucích. Večer jsme ukončili pořádnou diskoškou.

SOBOTA
Když jsme si sbalili, tak jsme se koukali na pohádku. K obědu jsme měli párek v rohlíku, aby se nemuselo mýt nádobí. Než jsme odešli na autobus, tak nás pan správce všechny vyfotil před chalupou. Pak už jsme vyrazili domů.

 

Na lyžích jsem byla poprvé a hned první den jsem lyžovala – tak rychle a dobře jste nás to naučili.
Tento výlet byl prostě SUPER!
Díky Ontárko

Více fotek a videa na http://ontario.rajce.idnes.cz/Hory_2K18_-_Strazne/

Věrka 9 let