Hory 2023 – Josefův důl

11. 03. 2023 - 18. 03. 2023    

V sobotu jsme se sešli na parkovišti, nandali věci do auta a vyrazilo se směr Josefův důl. Křemílek jel s Prckem, Lenkou a Denisou autem ještě přes nákup v Kauflandu. Nezvykle přijel do chalupy až po všech ostatních, co jeli vlakem. Hlavní příčinou byla špatně nastavená navigace. Ubytovali jsme se, uvařili večeři a hráli hry.

V neděli jsme vyrazili na sjezdovku u chalupy. Ráno svítilo sluníčko, sjezdovka upravená. Ale bohužel díky sluníčku odpoledne začínala sjezdovka dost trpět a u konce už byl dojezd dost „unavený“.

V pondělí už sjezdovka u chalupy nefungovala, tak se vstávalo brzo, naskládali se lyže a přeskáče do feldy a jeli vlakem na Špičák. Dorazili jsme včas, sjezdovky byly krásně upravené a nebylo moc lidí, bohužel počasí se výrazně zkazilo a hned po obědě jsme se vrátili zpět na chalupu. I přesto jsme si zalyžovali moc pěkně, protože bylo málo lidí. Odpoledne jsme po náročném dopoledni odpočívali a hráli hry.

V úterý jsme vyrazili do Liberce do bazénu, po bazénu jsme udělali nákup jídla do konce hor a večer hráli hry.

Další dny jsme strávili na lyžích na špičáku. Většina z nás si vyzkoušela i černou sjezdovku a jako vedoucí musím říci, že všichni jezdili moc pěkně a opatrně, kdo si netroufl, tak nejel. Nikdo nepřeceňoval své síly. Počasí bylo krásné, což s sebou neslo více lidí. Naštěstí Špičák je vcelku velký, takže  se to dalo a užili jsme si to.

Napříč celými horami jsme po večerech hráli pohádkové hry, namátkově Sněhurka s 7 trpaslíků, Zootropolis, Na vlásku, Pohádky naruby ….

Hory jsme si moc užili a za rok se v Josefově dole sejdeme znova

Křemílek (38 let)

Mimo lyže

Lyžování :D