1. Zářijový výlet – Unhošť

13. 09. 2019 - 15. 09. 2019    

Výlet pod stany

Výlet do Unhoště začal jako každý jiný. Sraz na Hájích v 17:00, nastoupit do metra, vylézt z metra (tentokrát na Zličíně, ne na Hlaváku,) a na autobus. Já osobně nemám rád cestováním autobusem, takže pro mě to bylo utrpení, no nic, zpět k výletu. Došlo se na místo určení – na okraj vesnice Unhošť, rozbalili se stany a tropika a mravenečci měli večerku. Starší si pak zahráli za tmy Mrazíka a schovku. Ráno někteří Klauni s Kačery a Terkou došli na nákup a nakoupili vše potřebné k jídlu. Hned co jsme se nasnídali tak jsme šli na celodeňák. Dopoledne jsme si zahráli škatulata a klíště. Následoval oběd. Po obědě jsme vyšli na rozhlednu a pak se starší od malých oddělili, no, a aby to nebyla nuda tak…….

Rozdělili jsme se na dvě skupiny po 4 a obě skupiny té druhé napsaly 10 úkolů s tím, že každá skupina mohla škrtnout 3 úkoly a ty úkoly musela plnit skupina, která je vymyslela. Museli jsme sami dojít zpátky ke stanům a cestou splnit to, co nám soupeř vymyslel. Naše skupinka splnila všechny úkoly a došla zpět včas. Druhá skupinka také splnila všechny úkoly a došla včas. Bohužel, ztratili papír s úkoly, takže se museli vydat ho hledat. To se jim povedlo.

Mladší (zdroj bráškaJ) slezli z rozhledny a šli na zmrzku a pak se svezli autobusem.

Večer jsme si dali véču (vepřovka a rýže) a zase jsme hráli na schovku.

V neděli ráno po snídani jsme zabalili, uklidili naše stanovací místo, uvařili si oběd (buřtguláš) a vyrazili zpět k domovu.   

 

Filip Schulz (13 let)