Výlet na kola + pěšky

13. 05. 2022 - 15. 05. 2022    

Pátek (13.5.):

Z nádraží v Horních Měcholupech, kde cyklisti naložili kola, jsme dojeli vlakem do Benešova, kde jsme přestoupili na autobus, protože tam byla výluka. Autobusem jsme dojeli do Střezimíře a odtud pěšky pokračovali do Mezna. Tam jsme se navečeřeli a šli spát, abychom nasbírali síly na sobotní cyklopěší výlet.

Sobota (14.5).:

Po snídani, ke které byl chleba s marmeládou, jsme vyrazili. My cyklisti jsme se za chvíli dostali na stavbu, kde jsme chvíli bloudili a museli i přebrodit mini potůček, do kterého Viktor zapadl. Nakonec jsme ale dobloudili a jeli po silnici, ze které jsme potom přešli na lesní cestu. Cestou jsme se stavili v supermarketu a dali si nanuky. Na krásnou zříceninu hradu Borotín jsme dorazili před polednem, přičemž jsme měli za sebou už 18 kilometrů. Během čekání na pěšáky jsme se kochali výhledem na rybník pod hradem a okolní krajinu, no a samozřejmě na pěšáky, když konečně přišli. Pak jsme si dali oběd, ke kterému byl chleba se šunkou nebo sýrem a okurka. Na zřícenině jsme objevili podzemní prostory, ve kterých jsme si pak zahráli na schovku. Poté jsme se znovu vydali na cestu, ale předtím jsme si ještě v obchodě u Borotína koupili opět zmrzlinu, která nejdéle vydržela samozřejmě Háně. Zpátky do ubytovny jsme dorazili asi kolem třetí hodiny až po pěšácích. Celkově jsme ujeli 35 km, což bylo víc, než bylo v plánu, ale všichni to zvládli. Potom jsme v ubytovně hráli hry a Filip, Viktor a Dan jeli znova na kola. K večeři jsme měli buřtguláš.

Neděle (15.5).:

K snídani jsme si ráno dali výborný perník, dělaný předchozího dne v jedenáct večer. Poté šli Klauni a Instruktoři s Křémou a Danem na kola. My ostatní jsme šli na krátkou procházku, na kterou si každá dvojice připravila nějakou hru. Pak jsme se vrátili do ubytovny a dali si oběd. Po úklidu ubytovny jsme vyrazili na bus a vlakem nakonec dojeli do Měcholup, kam jsme dorazili hned po našich kolech.

 

Klárka, 13 let