Vajíčkový výlet v Litoměřicích

18. 03. 2016 - 20. 03. 2016    

Na vajíčkový výlet jsme letos vyrazili do krásného města Litoměřice. První vajíčkové hry jsme si zahráli ještě v ubytovně. Nejprve si družinky své vajíčkové maskoty ozdobili a vytvořili jim přepravní prostředek. Pak jsme otestovali, jakou mušku kdo z nás má. Všichni se velmi snažili. Další hry jsme si zahráli v místním parku.

Poté co jsme minuli rozhlednu Mostka, která se nacházela nedaleko domku, kde jsme byli ubytovaní, jsme si zahráli další vajíčkovou hru. Kvůli nedostatečnému sklonu terénu se nám vajíčka moc kutálet nechtěla. Rozhodli jsme se najít lepší místo na tuto hru. U skály Kočka jsme si zahráli další hry s vajíčky. Jen co jsme vytvořili bytelný úkryt novému vajíčku, tak jsme ho podali Danovi a ten jej hodil ze skály Kočka dolů. Jedno vajíčko uteklo z úkrytu ještě nahoře na skále. Druhé zůstalo zabalené až do konce a přežilo bez sebemenší újmy.

Jelikož se zde nacházel i dobrý terén tak jsme podruhé zkusili, kam až se vajíčka dokutálí. Tentokrát se vajíčka kutálela víc než dost. Po několika dalších kilometrech jsme se zastavili na větší louce, kde jsme utvořili dvojice a házeli si s vajíčky (jak jinak…). Všem to šlo tak dobře, že ani po prudkém nárazu do země se jim jejich „neobvyklé míčky“ nedařilo rozbít.

Poslední vajíčková hra se jmenovala „Kapitáni“. Každá skupina utvořila pro svého vajíčkového kapitána loď. Jakmile byly všechny lodě hotové, mohly na vodu. Té bohužel bylo tak málo, že nám loďky nechtěly moc plout. I tak jsme si výlet pořádně užili.