Skupinový sraz – Novosedly nad Nežárkou

15. 04. 2016 - 17. 04. 2016


Poprvé v tomto roce jsme se vydali na výlet, kde jsme se setkali i s druhým oddílem naší skupiny. Také proto se tento výlet jmenuje skupinový sraz. Je to sraz skupin. V tomto případě to byl sraz oddílu Ontario a oddílu Vodáci. Panzál (vedoucí z druhého oddílu) nás pozval k sobě na chalupu. Od vlaku nás čekala pěkná procházka až na místo přespání. Byl však zařízen odvoz věcí, a tak se nám šlo rychleji a lépe.

Během celé soboty bylo naším úkolem zachraňovat zvířátka. Jedním z úkolů byla pavoučí síť, na té jsme si měli nacvičit naši obratnost. Na jiném místě jsme si naopak procvičili rychlost zebry. Museli jsme předběhnout zebru, což se nám také povedlo. Díky všem těmto testům jsme pomohli zvířátkům a zachránili je tím.

U Dana jsme si natrénovali, jak má probíhat uspání divokého nosorožce, abychom ho posléze mohli přesunout na bezpečnější místo.

Po návratu k chatě jsme si trochu odpočinuli. Někteří z nás začali připravovat večeři. Ostatní zatím hráli ještě nějaké hry.
V podvečer se nám znovu naskytla možnost potrénovat si střelbu ze vzduchovky. Mnoho z nás této možnosti využilo.

Večer jsme poseděli u ohýnku, povídali si, zazpívali a pak šli spát.

V neděli po zabalení všech našich věcí jsme se vydali na nádraží. I tentokrát byl zajištěn odvoz věcí, tedy pouze k vlaku. Opět proto, abychom lépe a rychleji šlapali. Také nám to umožnilo si zahrát pár her.
Například jsme přenášeli z jednoho místa na druhé lístečky a někteří z nás se nám v tom snažili bránit. Také jsme si zahráli oblíbenou hru na cesty a to “Bomba, povodeň, chrobáci“. U toho jsme se vyřádili nejvíce. Podle každého povelu jsme museli udělat úkon. U povodně jsme se museli uchýlit do výšiny. Před bombou jsme se museli schovat a u chrobáků se chovat jako broučci na zádech.