Podzimní prázdniny – Stráž pod Ralskem – cesta za Mimoni

27. 10. 2015 - 01. 11. 2015    

Na podzimní prázdniny jsme se rozhodli navštívit naše kamarády „Mimoně“ ve Stráži pod Ralskem. Podzimní prázdniny byly náš již druhý výlet v tomto školním roce.

O prvním dnu by se dalo říci, že byl klidový. Ráno jsme si vyrobili „mimoní“ sešítky, to abychom na své kamarády Mimoně měli nějakou památku. Odpoledne jsme se šli projít po blízkém okolí, abychom ho lépe poznali. Zahráli jsme si několik her a dali se po stopách evoluce Mimoňů. Chtěli jsme poznat, jak začala jejich cesta.

Druhého dne jsme vyrazili na celodenní výlet na zříceninu hradu Děvín. Hned v počátku jsme se nemohli odtrhnout od listí a museli jsme si s ním trochu zařádit. Bez toho by ani správný podzim nemohl být. Abychom stále jen nešli, tak jsme si sem tam zahráli nějakou tu hru. Při cestě zpět jsme se rozdělili na dvě různě početné party. Kačeři a kachny se vydali na lov kešek. My ostatní jsme zamířili zpět k ubytovně.

Třetí den byl pro nás opět trochu klidnější. Rozhodli jsme se pro mírnější program. Dopoledne jsme si vyrobili kelímky s podobiznou mimoně na popcorn, chtěli jsme si totiž pustit film o mimoních. To by nás ovšem na celé dopoledne nezabavilo, a tak jsme vyšli jen o patro výše, kde se nacházela horolezecká stěna a cvičební pomůcky. Mohli jsme si alespoň protáhnout těla. Kromě stěny nás ještě čekala návštěva místního plaveckého bazénu. Tam jsme se vyřádili dosyta.

Poslední den před odjezdem jsme se vydali na velice důležitou výpravu. Navštívili jsme totiž městečko, které se jmenuje stejně jako naši žlutí kamarádi – a to Mimoň. Navštívili jsme i kopec, který se nad zmíněným městem tyčil. Již u úpatí kopce jsme se opět rozdělili na dvě party. Kačeři a kachny se vydali ulovit další kešky. My ostatní jsme se zatím vydali na vrchol kopce, kde na nás čekal vydatný oběd. Cestou dolů jsme si zahráli několik hýbacích her.

Na tomto výletě mělo několik vyvolených možnost složit oddílový slib a přidat se k těm, co ho již mají složený.