Brigáda v Mezně – Zkrášlení TZ Mezno

13. 11. 2015 - 15. 11. 2015    

 

Na tuto akci jeli pouze kačeři, kachny a vedoucí s instruktory. Už dopředu jsme věděli, že se bude jednat o velice náročnou akci. Rozhodli jsme se totiž, že vylepšíme tvář naší oddílové základny.
Jakmile jsme se posilnili a převlékly, dali jsme se do práce. Vynosili jsme všechen nábytek z předního pokoje do sálu a zametli jsme.

Poté jsme mohli pokračovat dál. Ze zdí byly odstraněny malůvky, od podlahy vytrhány staré dřevěné lišty a sundáno staré lino. Když bylo toto všechno hotovo a opět uklizeno, dali jsme se do malování. Aby nám šla práce druhého dne dobře, museli jsme v pátek večer stihnout nanést první vrstvu bílé barvy.

Od brzkého sobotního rána se opět pracovalo. Po snídani se umíchala barva a začala se nanášet druhá vrstva bílé barvy.

V průběhu celého dne se kromě malování i uklízelo. Byla to samozřejmá součást této akce. Jakmile barva uschla a nové lino si sedlo, bylo možné nanést věci opět do pokoje. Nejprve se musely nanosit postele a další nábytek. Drobné věci se umístili na své místo později.

Odměnou za celý víkend práce pro nás byla výsledná podoba naší oddílové základny. Před našima očima se změnila k nepoznání a to k dobrému. Do konce roku se dodělaly ještě další menší úpravy pro lákavější podobu Mezna. Kromě malých záclonek se objevily v naší základně na oknech nové funkční rolety.